MADEROTERAPIE

Terapie dřevem se praktikuje po staletí v orientálních zemích, kde terapeuti používali dřevo převážně pro léčebné účely. V 90. letech vyvinul terapeut v Kolumbii novou a jedinečnou metodu pro terapii dřeva s hladším povrchem a přizpůsobil ji tak i estetickým účelům. Tato masážní metoda se stala celosvětovým synonymem pro Wood Therapy jako novou, revoluční masážní techniku. 

Technika maderoterapie zahrnuje řadu dynamických hmatů, které se provádí pomocí anatomicky navržených dřevěných pomůcek. Masáží pomocí těchto nástrojů dochází k prokrvení daného místa a stimulaci lymfatického systému. Zrychluje se látková výměna, uvolňují se nahromaděné toxiny a dochází ke spalování tuků. Tělo se zbavuje nerovností v podkoží a tím se zmírní efekt ošklivé pomerančové kůže zvané celulitida. 

Maderoterapie je doporučována pro:

- odbourání tukových buněk - nejvíce odolné tukové oblasti se použitím terapeutických pomůcek rozdělí na menší, což usnadní tělu přístup k těmto tukovým buňkám. Také se v této oblasti začne uvolňovat voda zadržovaná prostřednictvím lymfatického systému 

- formování těla - každá dřevěná pomůcka se používá pro specifickou oblast a pomocí této neinvazivní metody dochází ke tvarování nohou, boků, hýždí a "madel lásky". 

- stimulace lymfatického systému - dochází k uvolnění zadržované vody v těle a posilují se funkce lymfatických uzlin. Posiluje se imunitní systém, detoxikuje tělo a zlepšuje se tak celkové zdraví.

- uvolnění bolavých nohou - maderoterapie zmírňuje otoky, které utlačují křečové žíly, ulevuje od bolesti a "dělá nohy lehčími"

- boj proti celulitidě - manuální masáž je nejrychlejší způsob, jak snížit výskyt celulitidy. Při ošetření určité části těla se zrychluje metabolismus, aktivuje lymfatický systém a tělo se zbavuje nerovností v podkoží označovaných jako celulitida

Je třeba zdůraznit, že výsledky maderoterapie jsou vždy individuální. Výsledky mohou být vidět již po první terapii, ale nejlepších výsledků se docílí při intenzivním opakování 5 - 10 procedur.